מאמרים

אישיות של פושעים

אחד המדורים החביבים עליי בעיתון או בחדשות או הבוקר הוא מדור הפלילים. בכל תכנית בוקר, טלוויזיה או רדיו וגם בעתוני הבוקר היומיים, יש את מדור הפלילים בו מספר הכתב ( לרוב זה אותו כתב ) אנקדוטה חביבה מהתחום אותו הוא מסקר. פשעים שודים, פורצים רשלנים או מציצנים שנתפסו עם המכנסיים למטה. פורץ שנרדם לדירה או פקיד בנק שמעל בכספים ושכח לכבות את מצלמת האבטחה כשהוא חיטט בכספת. סיפורים מדליקים שראוי שיאגדו אותם לספר מופתי שיצא בעשרות אלפי עותקים לפחות ואכן לעיתים יש מי שמרים את הכפפה ומייצר כמה עותקים או קבצים נפלאים להתענג עליהם.

אין אדם שלא אוהב לשמוע על עולם הפשע. הסרטים והספרים המוצלחים ביותר עוסקים בפשע מאורגן או בפשע בכלל. ספרים על פושעים גדולים, סרטים על עבריינים ופורעי חוק. דרכם אנחנו, הצופים התמימים והמפוחדים, מדמיינים את עצמנו כילדים רעים וחושבים עד לאן יכולנו להגיע לו רק היה בנו מעט אומץ ותעוזה, עד כמה רחוק יכולנו לצאת ולהגיע מישיבה על ריהוט משרדי אל עבר מחוזות אפלים.

ישנם אנשים שנולדו להתעסק בפלילים. מבחינתם, כל ההוויה שלהם מכווננת לקידום האינטרסים שלהם בכל מחיר. מצפון, מילה זרה עבורם. אלו כנראה תכונות אופי לרוב שלוקחות אותך לעבר המקומות הפליליים. מרכיבי אישיות שאינן תלויים בנסיבות החיים, עוני או שכונה קשה. אנשים שלא משנה מה נסיבות חייהם, אופיים הקשוח והשקפת עולמם הייחודית יכולים לקחת אותם רק למקום אחד – לנסות ולאכול את הפרי האסור.

המשך מאמר